Hardi Volmeri “Elavad pildid” esilinastub 21. veebruaril

Filmi peategelane Helmi sünnib parun von Strandmanni majja Tallinna vanalinnas aastal 1908. Ainus, mida ta kindlalt teab, on et ta ema oli eesti soost teenijatüdruk. Kõik muu selgub elu käigus ning elul, mis kulgeb läbi sajandi, on Helmi jaoks mõndagi varuks.

Selles majas ta rõõmustab ja kannatab, ihaleb ja pettub. Siin kasvab ta üles koos noorhärra Erikuga ning  ootab  oma suure armastuse õitselepuhkemist.  Sama maja allkorrusel elab kinomehaanik Julius, kes ei ole Helmi suhtes sugugi ükskõikne.  Loomulikult ulatuvad majja ka ajaloo suured sündmused. Parketti tallavad nii sõdurikirsad kui härraste lakksaapad, majja mahub inimsaatusi kaugelt ja lähedalt, omi ja võõraid. Helmi kodu jõuab olla kord saksa salong, kord revolutsioonimuuseum, kord töölisklassi ühiskortergi. Vabaduse saabudes hakkavad maja ümber sebima kinnisvarasulid. Heitlikes aegades püsivad muutumatuna vaid kinosaal, mis elavaid pilte ekraanile paiskab, ning Juliuse vaikne armastus Helmi vastu.

Režissöör Hardi Volmer ühendab oma ajaloolises armastusfilmis nii varajase tummfilmi groteski kui kino kuldaja melodraamat, nii eepikat kui komöödiat.

Osades Sandra Uusberg, Priit Võigemast, Anu Lamp, Tõnu Oja, Ita Ever, Aarne Üksküla, Ain Mäeots, Hendrik Toompere jr jr, Marika Vaarik, Peeter Oja jt.

Režissöör Hardi Volmer, stsenaristid Peep Pedmanson ja Hardi Volmer, operaator-lavastaja Kristjan-Jaak Nuudi, kunstnik-lavastaja Kalju Kivi, kostüümikunstnik Tuulikki Tolli, grimmikunstnik Anu Konze, helilooja Ardo Ran Varres, monteerija Tambet Tasuja, Helirezhissöörid Tiina ja Ants Andreas. Produtsent Anneli Ahven, tootja Exitfilm.

Esilinastus 21. veebruaril 2013 Coca-Cola Plazas.